Sprawdzone naturalne metody na walkę z bólem głowy

naturalne sposoby na bol glowy

Ból głowy to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Bywa uciążliwy i potrafi na długo wyłączyć z normalnej aktywności. Może być spowodowany wieloma czynnikami, dlatego tak ważne jest, aby go nie lekceważyć. Zanim jednak sięgniemy po apteczne środki farmakologiczne, warto zastosować naturalne i bardziej przyjazne dla organizmu metody.

 

Medycyna naturalna cieszy się ogromna popularnością. Domowe sposoby na ból głowy są bezpieczne, tanie i co najważniejsze równie skuteczne. Nie wywołują żadnych skutków ubocznych i nie obciążają wątroby.

 

CO POMAGA NA BÓL GŁOWY?

AKUPRESURA

Bardzo popularną metodą jest akupresura. Polega na uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele w celu pobudzenia wydzielania endorfin zmniejszających odczucie bólu. Zaleca się uciskanie miejsca łączenia czoła z nosem, następnie masowanie przestrzeni między kciukiem a palcem wskazującym, a na koniec wgłębienia na karku.

 

PICIE WODY

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zdarza się, że ból głowy jest wynikiem jego odwodnienia, szczególnie w upalne dni. W takim przypadku zaleca się częste picie wody małymi łykami.

 

CHŁODNE OKŁADY

Ręcznik zamoczony w chłodnej wodzie potrafi przynieść sporą ulgę w przypadku długotrwałego, męczącego bólu. Sam w sobie może go nie zlikwiduje, ale na pewno uspokoi ostre pulsowanie.

 

SPACER i PRZEKĄSKA

Ból głowy pojawia się często, gdy jesteśmy zmęczeni albo głodni. Półgodzinny spacer świetnie dotleni nasz organizm, a mała przekąska pobudzi do prawidłowego funkcjonowania.

 

ZIOŁA

Olejki eteryczne, napary czy ziołowe herbatki przygotowane z odpowiednich ziół również potrafią zdziałać cuda. Warto wypróbować działanie mięty, rumianku, imbiru, melisy, kory wierzby czy kozłka lekarskiego.

 

CIEPŁA KĄPIEL

Odpoczynek jest doskonałym lekarstwem nie tylko przy łagodnym bólu głowy. Czasem potrafi również opanować atak migreny. Dlatego, gdy jest taka możliwość, ciepła kąpiel z dodatkiem olejków skutecznie uśmierzy męczący ból.

 

Naturalne sposoby na ból głowy są świetną alternatywą dla tabletek przeciwbólowych. To skuteczne rozwiązanie i na pewno warto go spróbować. Należy jednak pamiętać, że długotrwały ból może być oznaką choroby i wówczas konieczna może okazać się wizyta u lekarza.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *