Skuteczne odchudzanie

mango3

Masz problemy z nadwagą? Męczy cię niska samoocena, brak pewności siebie i motywacji? Nie jesteś sama. Wiele kobiet boryka się z kłopotliwymi nadprogramowymi kilogramami. Nadmiar tłuszczu najczęściej prowadzi do niepochlebnej opinii o samej sobie. Może to skutkować zaburzeniami psychicznymi, prowadzić do depresji lub nerwicy albo do bulimii. Jednak nadwaga powoduje nie tylko problemy natury psychologicznej. Prowadzi również do wielu ciężkich chorób, takich jak cukrzyca lub nadciśnienie. Niekorzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz układu krwionośnego. Pozbycie się zbędnych kilogramów jest więc bardzo ważne zarówno dla poprawienia własnej samooceny, jak i zdrowia fizycznego.

Jak rozpocząć odchudzanie?

Sylwetkę tworzy się w kuchni. W tej maksymie nie ma ani grama przesady. Aby schudnąć należy przede wszystkim stosować zdrową, racjonalną dietę. Kilogramy traci się od deficytu energetycznego. Diety niskowęglowodanowe czy niskotłuszczowe nie pomogą jeżeli nadal będziesz wcinać 3000 kalorii dziennie, ale z innych produktów. Aby mieć pewność, że dieta jest prawidłowa, należy obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne. Można to zrobić za pomocą licznika w internecie lub u dietetyka. Od tej wartości powinnaś odjąć 200 lub 300 kalorii. Więcej nie potrzeba. Dieta 1000 kcal nie jest dobrym pomysłem, chyba że zamierzasz ją stosować przez max tydzień. Ogólnie dzienna dawka energii dostarczana przez dłuższy czas nie powinna być niższa nić 1500 kcal.

Sport to twój przyjaciel

Dieta to podstawa, ale nie da się wyrzeźbić wymarzonej sylwetki bez uprawiania sportu. Dla szybszej utraty kilogramów warto wykonywać ćwiczenia cardio. Należą do nich bieganie, jazda rowerem lub jazda na rolkach. Natomiast w ukształtowaniu sylwetki pomoże ci trening siłowy. Mięśnie staną się jednak widoczne dopiero po utracie zbędnych kilogramów.

Co zrobić gdy nic nie pomaga?

Jeżeli próbowałaś już podjąć zdrową dietę, ale nie dajesz rady lub po prostu nie widzisz jej efektów, warto zastanowić się nad lekami i preparatami wspomagającymi odchudzanie. Samo stosowanie ich rzadko prowadzi do utraty kilogramów, ale stanowi dobre uzupełnienie diety. Najlepiej zażywać suplementy naturalne, aby mieć pewność, że są one bezpieczne dla organizmu. Należą do nich między innymi african mango tabletki na odchudzanie. Jest to wyciąg z afrykańskiej rośliny, który obniża apetyt oraz reguluje trawienie, dzięki czemu odchudzanie jest skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *