Polski kibic

the-ball-stadion-football-the-pitch-47730

Popularność piłki nożnej

Widowisko sportowe jest niezwykle specyficznym wydarzeniem, skupiającym tłumy osób, które z prawdziwym zaangażowaniem starają się w nim uczestniczyć i udzielać wsparcia ulubionej drużynie. Samo kibicowanie w Polsce posiada bardzo długą tradycję, która jest kultywowana do dziś. Kibicuje się sportowcom uprawiającym różnorodne dyscypliny, począwszy od siatkówki, przez lekkoatletykę, po hokej, jednak pośród wszystkich dziedzin sportowych, to właśnie wokół piłki nożnej powstał prawdziwy kult. Nie do końca wiadomo, dlaczego właśnie ten sport, a nie inny, cieszy się tak ogromną popularnością w naszym kraju, jednak nie sposób zaprzeczyć, że zamiłowanie do piłki nożnej jest zjawiskiem niezwykle powszechnym.

Patriotyzm regionalny

Głęboka miłość do futbolu widoczna jest niemal w każdym polskim mieście – wiele z nich posiada własnych klub piłkarski, który stanowi dla lokalnych kibiców powód do chluby i dumy. Dozgonne oddanie klubowi piłkarskiemu nie tylko łączy lokalnych kibiców, czyniąc ich braćmi, ale również skutkuje ogromną agresją i szczerą nienawiścią w kierunku każdego, kto śmie zbrukać jego dobre imię. Większość konkurencyjnych klubów jest z zasady wrogo do siebie nastawiona, jednak pomiędzy niektórymi z nich możliwe jest tworzenie braterskich sojuszów, w związku z czym każda grupa kibiców doskonale zna panujące układy i wie z kim może trzymać przysłowiową sztamę, a z kim nie.

Polski kibic na meczu

Podczas wszelkich meczy piłkarskich i mistrzostw, prawdziwy kibic czuje się niczym ryba w wodzie. Może wówczas przywdziać ulubiony szal z barwami ukochanej drużyny i pieśń, klubową koszulkę, wygodny dres oraz sportowe buty, by móc im wiernie kibicować. Po zebraniu innych braci kibiców, może zatem wyruszyć na stadion, skandując po drodze hasła dopingujące drużynę, którą wspierają – najlepiej w środku komunikacji miejskiej lub przy okazji wizyty w pobliskim monopolowym. Uwielbiają wzbudzać uwagę otoczenia, jak również wchodzić z przypadkowymi osobami w interakcję, pytając kogu kibicują. Dla niektórych kibiców dobry mecz, to świetna okazja do bójki, dlatego też nie omieszkają jej nie wykorzystać. W końcu nikt tak bardzo nie zasługuje na obicie twarzy, niż kibice przeciwnej drużyny.

Źródło: pornopolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *