Oświadczyny, co powiedzieć ukochanej, aby powiedziała „tak”

zaręczyny

Większość związków pomiędzy kobietą i mężczyzną wcześniej czy później kończy się przed ołtarzem. Ślub jest uwieńczeniem miłości, oficjalnym zalegalizowaniem więzi istniejącej pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi. Zanim jednak zakochani wstąpią w związek małżeński, potrzebny jest okres narzeczeństwa, w którym przyszli małżonkowie mają czas na to, aby sprawdzić czy rzeczywiście są dla siebie stworzeni.

Zaręczyny to ważny moment dla związku. To zwykle do mężczyzny należy inicjatywa. Prosząc swoją wybrankę o rękę, deklaruje swoją gotowość do małżeństwa, a także dozgonną miłość i wierność wybrance serca. Jednak co powiedzieć przy oświadczynach, aby zostać przyjętym przez ukochaną kobietę? Nie łatwo w takiej chwili dobrać odpowiednie słowa. Dlatego zanim dojdzie do oświadczyn, mężczyzna powinien dokładnie zaplanować, co chce swojej dziewczynie w tym ważnym momencie powiedzieć.

Tradycją są zaręczyny przy rodzicach. Jednak nie trzeba ściśle się jej trzymać. Romantyczne oświadczyny w miejscu wyjątkowym i niepowtarzalnym dla pary lub w niezwykłych okolicznościach mogą być także dobrym rozwiązaniem. Poza tym łatwiej pozbyć się paraliżującej tremy i wypowiedzieć zaplanowane słowa. Oświadczyny nie muszą być patetyczne, lepiej postawić na naturalność, a nawet odrobinę humoru. Nie ma co planować długiego tekstu, bo zwykle wzruszenie i tak nie pozwala wypowiedzieć zaplanowanej treści. Mężczyzna jednak powinien stanąć na wysokości zadania, uklęknąć i poprosić swoją wybrankę o rękę. To, jakie słowa padną, zależy od wielu czynników i okoliczności.

Panowie zwykle nie bardzo wiedzą, jak oświadczyć się dziewczynie. Myślą, kombinują, a wystarczy odrobina pomysłowości i romantyczne okoliczności, aby wszystko się udało. Kobieta, która kocha swojego mężczyznę, przyjmie jego oświadczyny nawet wtedy, kiedy nie wszystko będzie idealnie dopracowane. Dlatego panowie, nie bójcie się oświadczyn. Wystarczy prostymi słowami wyznać swojej wybrance miłość, zaproponować jej małżeństwo, a ona na pewno powie „tak”.

———–
Zdjęcie: unsplash.com/Scott Webb
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *