Jak założyć własną skrzynkę e mail?

poczta email - znak "at" na klawiaturze

W dzisiejszych czasach posiadanie poczty e-mail to konieczność. Dzięki niej możemy się bez przeszkód kontaktować z innymi osobami. Umożliwia ona również przesyłanie różnych plików takich jak dokumenty oraz wszelkiego rodzaju multimedia. Poczta internetowa jest wykorzystywana w dużej mierze w kontaktach biznesowych. W związku z tym posiadanie własnej skrzynki jest wymogiem w wielu zawodach. Niestety, nie każdy wie jak założyć maila.

Jak założyć pocztę e mail?

Nie jest to takie trudne, więc z całą pewnością każdy sobie z tym poradzi. Pierwszym krokiem jest wybranie strony, na której stworzymy swoją skrzynkę. Najpopularniejsze z nich to gmail.com, poczta.wp.pl oraz poczta.onet.pl. Wszystkie strony udostępniają darmową skrzynkę e-mailową dla każdego. Skupmy się na gmail.com, ponieważ oferuje bardzo przejrzystą pocztę bez reklam. Dodatkowo otrzymamy aż 15 GB miejsca, gdzie będziemy mogli przechowywać dowolne pliki. Po wejściu na stronę klikamy na „Utwórz konto”. Następnie należy podać wszystkie wymagane dane. Warto zwrócić uwagę, że hasło musi zawierać co najmniej osiem znaków. Dzięki temu będzie ono dużo trudniejsze do złamania. Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego trzeba podać aż tyle informacji. Pomoże to odzyskać dostęp do naszego konta, jeżeli zapomnimy hasła. Na samym dole należy przepisać kod znajdujący się na zdjęciu. Po naciśnięciu przycisku „Następny krok” może okazać się, że ktoś już użył takiej nazwy poczty, którą chcieliśmy wybrać. Uzyskamy wtedy podpowiedź, jakie podobne nazwy są dostępne. Możemy również spróbować zupełnie innej nazwy.

Gotowe!

Teraz już wiesz jak zrobić sobie e mail. Możesz bez problemu zalogować się na swoje konto i podać adres znajomym. Będzie on wyglądał tak jak został podany podczas tworzenia, np. „JanKowalski@gmail.com”. Zostało już tylko napisać do znajomych i pochwalić się nową skrzynką e mailową.
———–
Zdjęcie: pixabay.com/geralt
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *