Podnóżki i pufy – designerskie dodatki do mebli

podnozek

Nie zdajesz sobie sprawy jak może być ważny. Niewielki rozmiarem, ale w dużym stopniu nawet potrafi poprawić znacząco Twój stan zdrowia. Podnóżek, pufa, zdaniem wielu stanowiący tylko dodatek do fotela, kanapy. Natomiast wygodny potrafi zdziałać cuda, a wtedy to jego brak towarzystwa jest szalenie odczuwalny. Stylowe i eleganckie, to nie żaden zbędny element wystroju Twojego pokoju dziennego, salonu. To po prostu podnóżek!

Najważniejszy choć najmniejszy

stylowy podnóżek

Kupiłeś fotel? Najwyższa pora pomyśleć o podnóżku. To ten niewielki gabarytowo mebel potrafi zadbać o Twoje nogi, plecy, dzięki czemu zatroszczysz się o prawidłową postawę. Twój lekarz poleci Ci pufę pod nogi, abyś poprawił w nich krążenie krwi! Jeśli cierpisz na reumatyzm lub niedawno złamałeś nogę, to wiedz, że bez podnóżka się nie obędzie. Postaraj się wybrać tapicerowane modele, nie są tak śliskie, dzięki czemu Twoja noga pozostanie nieustannie w tej samej pozycji.

Wysokiej jakości materiał zapobiegnie ześlizgnięciu, a do tego zapewni niesamowitą miękkość. Po całym dniu spędzonym w pracy, w ciągłym biegu będzie to dla Ciebie zbawienie. Dobry podnóżek, pufa sprawi, że zarówno w domu jak i w trakcie Twojej aktywności zawodowej będziesz zajmował właściwą postawę. Zmniejszenie napięcia nóg, karku i pleców to najlepsza odpowiedź na to, że dokonałeś odpowiedniego wyboru.

Niewielki, ale z wielką dawką stylu

podnóżek

Lubisz styl i wygodę? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że potrzebujesz podnóżka. To designerski dodatek do Twojego salonu czy też pokoju dziennego. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki niemu poczujesz się swobodnie i odpoczniesz we własnym domu jak… u siebie! Jeśli decydujesz się na podnóżek, który ma stanowić uzupełnienie sofy lub fotela to powinien być stabilny i wykonany z materiałów o dobrej jakości. Unikniesz wówczas jego szybkiego zabrudzenia i otarć.

Każdy wielbiciel komfortu i estetyki odnajdzie się w kwestii wyboru odpowiedniego podnóżka lub pufy. Niegdyś to te drugie były obowiązkową częścią wyposażenia, a obecnie same nazywane są po prostu podnóżkami i w ten sposób podbijają salony. Nic dziwnego, to bardzo praktyczny mebel, wypełnia lukę, ale też może pełnić formę siedziska. W porównaniu z innymi meblami są niedrogie, a do tego poręczne. Ze względu na małe rozmiary nie są ciężkie, co umożliwia ich przenoszenie nawet do innego pomieszczenia.

Źródło komfortu i wypoczynku

pufa tapicerowana

Pufy czy też podnóżki zostały stworzone, aby poprawić nasz komfort i ułatwić nam wypoczynek. Producenci kuszą nas dużym wyborem kolorów, modeli, ale tak naprawdę to nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Trzeba odpowiednio dopasować koncepcję, tak aby podnóżek nie odróżniał się od pozostałych elementów. To cicha eminencja w salonie. Wsunięcie tego małego mebla pod inny, to zaleta, a nie wada. Jednym słowem to oszczędność miejsca.

Modele puf to nie tylko mebel do położenia zmęczonych nóg, ale też miejsce, gdzie można usiąść. To rozwiązanie idealnie sprawdza się podczas imprez towarzyskich. Wszędzie tam, gdzie ze względu na niewielką przestrzeń trudno znaleźć miejsce na kolejny fotel powinieneś pomyśleć o „małych przyjaciołach” ze sklepu meblowego. Pod względem aranżacji są praktyczne, ponieważ raczej stanowią uzupełnienie tego co już dotychczas ulokowaliśmy w pomieszczeniu.

Te małe ozdoby mogą okazać się zbawiennie ergonomiczne dla Twojego organizmu.  Z tego i wielu innych powodów to pozycja obowiązkowa, doskonałe uzupełnienie Twojej listy zakupów, która ma zamknąć kwestię urządzenia danego pomieszczenia.

 

Artykuł został opracowany we współpracy z internetowym sklepem z meblami www.nameblowej.pl Sklep NaMeblowej.pl oferuje nowoczesne i stylowe podnóżki oraz pufy tapicerowane wykonywane w tkaninach obiciowych  na zamówienie, również w kompletach z sofą i fotelem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *