Ogrodzenie do firmy – na co zwrócić uwagę?

ogrodzenie-panelowe-2d-1280x720

Ogrodzenie otaczające teren firmowy nie musi być tak reprezentacyjne, jak to przed domem mieszkalnym, ponieważ często ma do spełnienia inną funkcję. Głównymi aspektami, na jakie powinno się zwrócić uwagę przy stawianiu takiego ogrodzenia, jest funkcjonalność, sposób montażu i oczywiście jego cena. Warto więc zwrócić uwagę na ogrodzenia panelowe, które spełniają wszystkie wymienione wymagania.

Panele ogrodzeniowe – zastosowanie i rodzaje

Panele ogrodzeniowe to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie dla firmy, ale także bardziej ekonomiczne, niż choćby mur betonowy. Są wykonane z krzyżujących się prętów stalowych, dzięki czemu cała konstrukcja jest sztywna i stabilna. Panele montuje się na specjalnych słupach, stale przytwierdzonych do podłoża. Przeważnie występują w standardowej szerokości 2,5 metra, tymczasem szerokość paneli można dobrać do własnych potrzeb. Generalnie panele ogrodzeniowe 2d dzielimy na panele 656 oraz 868. Różnią się one od siebie grubością drutu użytego do konstrukcji. Dodatkowo występują panele 3D, w których kratownica posiada estetyczne wypukłości.

Wytrzymałość paneli ogrodzeniowych

Może się wydawać, że kratka z cienkich drutów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych natychmiast pokryje się rdzą, jednak panele ogrodzeniowe wiodących producentów posiadają solidne zabezpieczenia przed korozją. Pręty wykonuje się najczęściej z wysokiej jakości stali, która poddawana jest cynkowaniu ogniowemu, co zwiększa wytrzymałość produktu. Następnie za pomocą malowania proszkowego, nakładana jest warstwa lakieru w dowolnych kolorach z palety RAL. Dzięki takiemu zabezpieczeniu nawet przy drobnych uszkodzeniach mechanicznych ogrodzenia powinno pozostać wolne od korozji.

Estetyka ogrodzenia z paneli

W ogrodzeniu terenu firmowego estetyka nie zawsze odgrywa pierwszorzędną rolę, jednak proponowane rozwiązanie także możemy zaliczyć do estetycznych. Dzięki zastosowaniu wytrzymałej stali i stosunkowo cienkich drutów (najczęściej od 5 do 8 milimetrów) ogrodzenie jest bardzo przejrzyste. Podobnego efektu nie uda się osiągnąć przy płotach drewnianych lub murowanych. Oprócz samego płotu producenci proponują bramy przesuwne i furtki, które dzięki zastosowaniu podobnej estetyki, będą doskonale współgrały z całością ogrodzenia.

Montaż ogrodzenia

Panele ogrodzeniowe są stosunkowo lekkie, dzięki temu mniej trudności będzie sprawiało zamontowanie ich w obrębie działki. Posiadają stałą szerokość i wysokość, dlatego miejsca na słupy montażowe można przewidzieć i przygotować wcześniej. Część firm, zajmujących się ogrodzeniami dysponuje ekipami montażowymi, które za pewną opłatą przygotują firmie gotowe ogrodzenie. Zajmą się także zamontowaniem bram przesuwnych, czy furtek. Dzięki prostym intuicyjnym rozwiązaniom istnieje także możliwość samodzielnego zamontowania paneli, więc jeśli firma klienta dysponuje odpowiednią kadrą pracowniczą, nie powinno być problemu z ułożeniem paneli.

Dzisiejszy rynek zmienia się dynamicznie i poważni przedsiębiorcy starają się do niego dopasować. Dziś siedziba firmy znajduje się w jednym miejscu, ale jutro może być już w innym. Możliwe, że rozwinie się i potrzebne będą sąsiednie tereny, a wtedy panele ogrodzeniowe bez trudu rozmontuje się i przełoży w inne miejsce. Takie rozwiązanie to także troska o budżet firmy, który nie ucierpi mocno z powodu stawiania ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *